Afbeelding
VLN Nieuws - Roy Gerritsen

Grote calamiteitenoefening op Ouderkerkerplas

8 augustus 2023 om 16:57 Overig

OUDERKERK Hulpdiensten hebben maandagavond 7 augustus een grote calamiteitenoefening gehouden op de de Ouderkerkerplas. De oefening was georganiseerd door de brandweerploeg van kazerne Amstelveen. In het oefenscenario was er op het eiland in de plas een explosie geweest tijdens een feest. Waar het eiland normaal gewoon per steiger te bereiken is, deden de hulpdiensten nu alsof de steiger er niet was, en kon het eiland alleen per boot bereikt worden.

Na de ‘explosie’ op het eiland waren er ‘slachtoffers’ in het water geraakt. Deze acteurs moesten door de boten uit het water gered worden. Ook waren er twee personen naar de bodem gezonken. Deze werden door het brandweer duikteam opgedoken.

Op het eiland was ‘brand’ uitgebroken en moesten de slachtoffers worden behandeld en geëvacueerd worden, allemaal per boot.

Aan de oefening deden twee brandweerboten, een reddingsbrigade boot, twee autospuiten en een officier van dienst mee. Daarnaast sloot er ook een ambulance aan bij het oefenscenario.
De oefening was rond 21.30 ten einde. Toen waren alle slachtoffers gered en de brand geblust.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie