OUDER-AMSTEL Om beide partijen zoveel mogelijk te laten genieten van de win-winsituatie is Stichting OOPOEH gestart met een campagne in onder meer Ouder-Amstel om zoveel mogelijk oppashonden te plaatsen. Voor de ene partij een mooie kans op beweging en sociale contacten, voor de ander een ideale opvangmogelijkheid.
De voordelen zijn makkelijk op te noemen. Matchmaker en projectmanager Brecht van der Meulen: "Veel 55-plussers zouden graag weer de gezelligheid van een hond in hun leven willen, zonder de volledige zorg en verantwoordelijkheid over een huisdier te dragen. Een oppashond zorgt ook voor meer beweging, een frisse neus en sociale contacten. Voor de baasjes is een vast opvangadres een uitkomst tijdens lange werkdagen of vakanties."
In de praktijk blijkt vooral vrouwen van 60- en 70plus deel te nemen
"De Stichting OOPOEH staat voor Opa’s en Oma’s Passen Op Een Huisdier. Die is ruim zeven jaar geleden in het leven geroepen door Sofie Brouwer vanuit de wens om honden en ouderen meer van elkaars gezelschap te laten genieten. In genoemde gebieden m..