
De Arenatunnel werd eind december voor onbepaalde tijd afgesloten omdat hij niet brandveilig genoeg was.
(Monique Sons/BDU
)Arenatunnel na aanbrengen extra vluchtdeuren vanaf 1 juni weer geopend
OUDER-AMSTEL De Arenatunnel wordt met ingang van 1 juni weer opengesteld voor het verkeer. De tunnel moest eind december dicht omdat hij niet brandveilig genoeg zou zijn. De vluchttijd voor weggebruikers bij een eventuele voertuigbrand was te lang. Er komen nu zes vluchtdeuren in de tunnel. Met deze extra veiligheidsvoorziening, mag de verbinding onder het stadion weer open voor het verkeer.
Van de zes vluchtdeuren komen er vier in de noordbuis en twee in de zuidbuis. Deze deuren leiden naar de P1 parkeergarage in de Johan Cruijff ArenA.
In de zomer wordt ook extra verlichting aangebracht rondom de vluchtdeuren. De gemeente Amsterdam werkt aan een plan om dit te kunnen doen zonder de tunnel dan opnieuw te hoeven sluiten.
De ruim 25 jaar oude Arenatunnel moet nog gerenoveerd worden. Het is nog niet bekend in welk jaar dit gaat gebeuren.