
Weer geen nieuwe coronabesmettingen in Ouder-Amstel
27 maart 2020 om 14:46 OverigOUDER-AMSTEL Volgens de meest recente cijfers van het RIVM, die om 14.00 uur gepubliceerd zijn, zijn er in Ouder-Amstel al twee dagen op rij geen nieuwe personen positief getest op het coronavirus. Het totale aantal besmette personen in Ouder-Amstel is hiermee gelijk gebleven op 7.
TOENAME IN REGIO In de regio Amsterdam-Amstelland zijn donderdag in totaal 81 mensen positief getest op het coronavirus. Dat meldde de GGD aan het eind van de dag. Het betreft het hoogste aantal nieuwe vastgestelde besmettingen op één dag sinds de uitbraak van het coronavirus. Van deze 81 nieuwe patiënten zijn er voor zover nu bekend 43 in het ziekenhuis opgenomen. Het totaal aantal positief geteste personen in deze regio steeg gisteren van 404 naar 485. In totaal zijn daarvan 159 personen opgenomen (geweest) in een ziekenhuis.
In gemeenten rond Ouder-Amstel zijn sinds gisteren ook nieuwe besmettingen geregistreerd. Amsterdam telt volgens de cijfers van het RIVM nu 411 officieel vastgestelde besmettingen met het coronavirus (was 351), Amstelveen 52 (was 46), Aalsmeer 12 (was 11) en Uithoorn 11 (was 7).
LANDELIJK Het aantal gemelde mensen dat is overleden aan COVID-19 neemt landelijk nog steeds toe. Sinds gisteren zijn er 112 mensen aan de gevolgen van het virus overleden, waardoor het totaal aantal overleden personen op 546 komt. Het aantal gemelde nieuwe ziekenhuisopnames en Intensive Care opnames lijkt wat minder snel toe te nemen. Sinds gisteren zijn er 349 mensen in het ziekenhuis opgenomen, waardoor het totaal op 2500 komt. In totaal is het coronavirus bij 8603 mensen geconstateerd. Sinds gisteren zijn er 1172 nieuwe besmettingen geconstateerd.
Net als gisteren is gemeld, neemt het aantal in het ziekenhuis opgenomen patiënten en het aantal overledenen minder snel toe dan je zonder maatregelen zou verwachten. Als deze lijn zich doorzet kan over een aantal dagen geconcludeerd worden of de genomen maatregelen (afstand houden, sociaal contact beperken, handen wassen) werken.
PROVINCIES De provincie met de meest positief geteste personen is nog steeds Noord-Brabant met 2488 personen. Wel daalt het aantal nieuwe ziekenhuisopnames in deze provincie. Daarna zijn de meeste positief geteste patiënten gemeld in Zuid-Holland (1249) en Noord-Holland (1235). In deze twee provincies neemt het aantal ziekenhuisopnames relatief snel toe. Dit geldt ook voor de provincie Gelderland. In de provincies Friesland en Drenthe zijn de minste besmettingen met respectievelijk 83 en 81 positief geteste personen.
Het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu krijgt steeds meer informatie over de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Zo zijn nu ook de actuele gegevens van stichting NICE (Nationale Intensive Care Evaluatie) opgenomen in de rapportages.
De basis voor het aantal bevestigde patiënten opgenomen in het ziekenhuis en de overlijdensgevallen door COVID-19 zijn de meldingen van de GGD’en. Er is een vertraging tussen de dag van overlijden en de dag dat overlijden gerapporteerd wordt. Het aantal gemelde sterfgevallen per dag betreft daarom overlijdensgevallen die zich over meerdere dagen hebben voorgedaan. Het werkelijke aantal COVID-19 gevallen is hoger dan het aantal meldingen
Zie ook Epidemiologische situatie COVID-19 in Nederland 27 maart 2020
Op onderstaande kaart vind je geregistreerde besmettingen van het nieuwe coronavirus in Nederland. De gegevens worden één keer per dag bijgewerkt en zijn afkomstig van het RIVM.
Bron: LocalFocus















