
Ton de Zwart over zijn expositie in het gemeentehuis Ouderkerk
22 november 2018 om 09:36 LokaalOUDERKERK In het gemeentehuis van Ouder-Amstel is van 23 november tot 18 januari een tentoonstelling te bezichtigen van werk van Ton de Zwart, fotograaf en winnaar van de Cultuurprijs 2018.
Kun je iets vertellen over je foto’s?
Op deze tentoonstelling hangen alleen portretfoto’s. De meeste uit een serie “de Schone slaapster. Ook zie je enkele portretstudies, zoals ‘het Melkmeisje’ en het ‘Meisje met de Parel’ van Vermeer.
Je winnende foto is een slapende bruid. Hoe kom je daar op?
“Sleeping Beauty” is voor mij een inspirerend ballet, gebaseerd op het sprookje “Doornroosje”. Daar heb ik twee foto’s van. Het fotograferen van iemand met gesloten ogen is wel risicovol: je krijgt er al snel vervelende associaties mee.
En de slapende bruid?
De foto vertelt een verhaal dat je zelf kunt invullen. Dat blijkt ook uit de reacties van het publiek: liefdevol, sierlijk, de foetushouding, stilte na het feest, de jurk in de vorm van een hart, enzovoort.
Hoe werk jij?
Ik ben studiofotograaf. Daar maak ik de meeste foto’s, omdat ik dan de controle over het licht heb. Voor Doornroosje heb ik decors gebouwd, net als voor het Melkmeisje. IK werk veel samen met Trudy Buren, visagist en kleedster in Duivendrecht. De afdrukken komen uit een fotolaboratorium.
De werken zijn te koop.











