Tessa Markus werkt voor Sibiz, het bedrijf van Rianne Stork. Sibiz organiseert onder meer zakelijke events, bruiloften en condoleances in het pand Amstelstroom, de Amstelkerk en de tuin van de kerk. Vorige kandidaten Marcel en Erwin van Wieringen weten dat Sibiz sinds januari gebruik mag maken van de Amstelkerk. Ze vragen zich af: wat zijn jullie plannen met de Amstelkerk? Maar eerst even kennismaken met de dames..
Hoe lang werk je al voor Sibiz?
“Ik werk hier inmiddels drie jaar,” vertelt Tessa. “Ik ben hier echt op mijn plek. Ik heb een opleiding gevolgd in de event organisatie. Hiervoor heb ik diverse banen gehad, maar die bevielen nooit helemaal. Ik ben begonnen op de administratie, maar inmiddels houd ik me ook bezig met het plannen en organiseren van events.”
Tessa is vlak voor de coronacrisis begonnen. Hoe kijken ze terug op die tijd?
Tessa: “Ik heb één normaal jaar meegemaakt, voor de coronacrisis uitbrak.” Rianne: “De coronatijd was lastig. Vooral omdat je telkens de hoop had dat het beter zou worden, en vervolgens er toch niet veel mocht. Ik kan me het moment dat Rutte de lockdown aankondigde nog goed herinneren. Ik zat te huilen voor de tv. Het was niet alleen lastig voor mij als ondernemer, het was vooral ook vervelend om telkens mensen te moeten teleurstellen. Sommige leveranciers, waar we al jaren zaken meedoen, hadden het moeilijk en soms moesten ze zelfs stoppen. Een aantal bruidsparen hebben hun bruiloft een aantal keer moeten uitstellen. Gelukkig kunnen die bruiloften nu weer doorgaan. Al geldt dat niet voor iedereen: een stel heeft hun trouwerij zelfs nog een jaar moeten uitstellen. Hij is zzp-er en heeft in twee jaar nauwelijks iets verdiend. Dat betekent dat ze het geld wat gereserveerd was voor hun bruiloft moesten aanspreken. Dankzij onze thuissituatie kon ik het hoofd boven water houden, maar dat geldt zeker niet voor alle ondernemers. Sommige leveranciers, waar we al jaren zaken meedoen, hadden het moeilijk en soms moesten ze zelfs stoppen.”
Hoe is Sibiz deze jaren doorgekomen?
“We hebben geen dag gemist, we zijn elke dag naar het werk gegaan. We hebben onze tijd besteed aan onder andere het onderhoud van het pand. Daarnaast is de website vernieuwd, hebben we een nieuw administratiesysteem en nieuwe software. In de eerste zomer hebben we een terras gehad, voor de kerk. Dat was leuk om te doen, ook om het contact met de mensen uit het dorp te onderhouden. Het was echter hard werken en het leverde niet veel op. Daarom hebben we dat de tweede zomer niet gedaan. Op een gegeven moment waren wel weer kleine bijeenkomsten mogelijk, tot dertig man. Condoleances, zakelijke bijeenkomsten en bescheiden bruiloften konden zo toch doorgaan.”
En hoe is het nu?
“Het is nu heel druk. De mensen zijn blij dat er weer dingen mogelijk zijn. Dat geldt voor jong tot oud. In juli en augustus wordt het voor ons weer wat rustiger, als de zomervakantie is begonnen.’
Jullie mogen de Amstelkerk gebruiken als locatie?
“Ja, dat doen we sinds januari. Een werkgroep van de kerk was aan het inventariseren hoe de kerk ook op een andere manier zou kunnen worden gebruikt. Doel was om extra inkomsten te genereren, met het oog op het kostbare onderhoud van de kerk. Ik mocht bij zo’n bijeenkomst aanschuiven,” aldus Rianne. “We hebben toestemming gekregen om het kerkgebouw te gebruiken voor bijeenkomsten, diners, borrels, maar ook een modeshow of yogasessie is mogelijk. Dat kan, omdat alle kerkbanken uit de kerk zijn vervangen door stoelen. Dat betekent dat de ruimte nu flexibel in te delen is en je deze dus voor allerlei verschillende doeleinden kunt gebruiken. Het is nog steeds een kerk: er worden wekelijks kerkdiensten gehouden en er wordt gerepeteerd door bijvoorbeeld het zangkoor, maar de kerk is nu al een aantal keer gebruikt voor andere bijeenkomsten. Zoals een zakelijk diner, of als condoleance ruimte. Tijdens Bevrijdingsdag was er een lunch voor inwoners van Ouderkerk. De kerk is niet bedoeld als feestlocatie met dj, maar een optreden van een bandje tijdens een diner of event kan wel. Het mooie is nu dat we een heel pakket kunnen aanbieden: in de kerk kunnen diners, condoleances, of recepties worden gehouden; men kan borrelen in de tuin en het feest kan in de zaal van Amstelstroom plaatsvinden.”
Wie nodigen jullie uit voor het volgende gesprek?
“Ingomar Klaui van restaurant Aan de Plas. We zijn benieuwd hoe hij zijn eerste maanden als restauranthouder heeft ervaren.”
Naomi Heidinga


















